05 March 2009

Kadınlar ne ister ???

Pazarlama köşesi , yazarı bir gün yorgun biçimde uykuya daldığı sırada, aniden bir parlaklık belirdi ve bir cin çıktı ortaya. Cin , 1 dilek hakkın var , ey pazarlama köşesi , dile benden ne dilersen dedi. Pazarlama köşesi uyku sersemliği ile bu cin’in gerçek olmadığını düşünerek ; kadınlara satış yapmanın sırrını diliyorum senden ey cin dedi.

Cin 5 şık sundu ve bunlar arasında doğru olanı seç dedi.

A ) erkekler doğru olanı , kadın değerli olanı tercih eder. Kadını diğer kadınlardan daha iyi bir ürün aldığına ikna et yeter.

B ) Kadın bazen ürünü değil seni görür , bazen seni değil ürünü görür; bir kadının nereye baktığını ve neye dikkat ettiğini bilemezsin. Akıllı olup kadının kandırmaya çalışmaktansa düzenli olup her noktada yeterli ol.

C ) Ey pazarlama köşesi , kadınların tercihlerini yönettiğini zannedersin ama kadınlar kararlarını kendileri verir , sadece sana yönettiğin hazzını yaşatmak için doğalarında bulunan yeteneği sergilerler , bu normal hayat için de geçerlidir , bu hazzı yaşayıp inanabiliyorsan mutlu , inanamıyorsan mutsuz ve yalnız olursun.

D ) kadın karşısında bir satıcı değil ,şovmen ol . Kadının seni alkışlaması demek , satın alması demektir.

E) bir erkek olduğunu unutma yeter

TwitterTakip

5 comments:

Eğitişim Kariyer Enstitüsü said...

Çok faydalı bir yazı olmuş. Eline sağlık.

Sedat YILDIZ said...

Yazınız güzel ve faydalı olmuş :)

NOT:Sitenizin sağ tarafından ressam sizin remi çiziyormuş gibi duruyor,ama dikkatlice baktığınız zaman ressam oturan bir bayanın resmini çiziyor,Bayanın bacak kısmı görünüyor sadece.
Ayrıntıyı kaçırmanıza şaşırdım...Dalgınlığınıza gelmiştir...

Anonymous said...

Sedat bey süpersiniz:)))

Anonymous said...

Sedat bey süpersiniz:)))

MUSTAFA ZEYREK said...

http://ru.photofunia.com/

adresli sitede yaptım bu resmi , sedat beyin dediği gibi bu ayrıntı gözden kaçmış ,

free web site hit counters

Image Hosted by ImageShack.us
 
Image Hosted by ImageShack.us