16 May 2009

Yeni TTNET kampanyası ne kadar başarılı ?

Ttnet yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanyada fiyat indirmek yerine servisin hızını arttırıyor. Tüketiciye fiyat yerine hizmette avantaj sağlıyor.

Aslında TTNET fiyat ve hizmet çeşitliliği şeklinde bir kampanyayla tüketici açısından daha çok fonksiyonellik sağlayacak , rakip firmalarla oluşan fiyat üzerine kurulu rekabette daha güçlü olacaktır.

Ancak TTNET hizmet seviyesini yukarı taşıyarak , hizmet kalitesinde üstünlük sağlamaya çalışıyor. Tüketicisini daha çok gelir getiren , daha kaliteli hizmet alan bir üst baremde tutmaya çalışıyor.

Peki , bu durumda mevcut abonelerini kaybetmeyecek ve yeni abone çekecek doğru bir iletişim çabası yürütüyor mu ?

Bu tür kampanyalarda tüketici aynı bedeli ödediği için kampanya farklılığını hissetmeyecektir. Komşu bahçeden gelen cazip fiyatlar tüketicinin kafasını karıştıracaktır.

Ttnet hizmet kalitesini yukarı taşıyor ama bunu tüketicinin fark edebileceği bir iletişim kampanyasıyla yürütmeliydi.

Oysa , kampanya medyaya fiyat listelerinden ibaret bir tablo ile yansıdı.

Fark edilirlik bakımından çok yetersiz , tüketiciye sağladığı faydayı vurgulayamayan başarısız bir kampanya oldu.

Bu kampanyada sonuç olarak ; Tüketici Ttnet’de kalır , gözü komşu bahçede olur.

TwitterTakip

3 comments:

Anonymous said...

Bu şirketi zorunlu olduğum için kullanıyorum. Muadilini bulduğum anda ilk işim TTNet' i defalarca başkasıyla aldatmak olacak. İntikam ateşi diye buna diyorlar sanırım.

MUSTAFA ZEYREK said...

::))

Adem Şahin said...

Merhabalar;
TTnet'in yeni kampanyası ilk bakışta karlı gibi görünsede aslında incelediğiniz zaman görüyorsunuz ki birçok kullanıcı için çok kötü bir kampanya.Nedenine gelince kampanyada bahsedildiği gibi sınırsız kullanıcıların internet hızları 8 mb ye çıkacak ama sınırsız olmasına rağmen 15 gb kotayı aşan kullanıcıların internetleri ay sonuna kadar 512 kb a düşürülecek ki bu da internette hiçbir işlemi düzgün yapamamanız anlamına geliyor.Şimdi diyeceksiniz ki 15 gb nasıl geçilebilir 8 mb internetle benim 15 gb interneti geçmem 2 günü geçmez.Birçok sınırsız kullanıcının da benim gibi düşündüğünü ve dosya indirme işinde sınır tanımadığını da göz önüne alırsak TTnet in bu kampanyası belli bir kesimi mutlu eder ama büyük bir kesimi de TTnet den soğutur ki bu da yeni alternatiflerinde çıkmasıyla TTnet'i zora sokar.Bu yazdıklarım benim nacizane fikirlerim.Kusura bakmayın.Kafanızı şişirdim.Yorumumu okuduğunuz için teşekkürler.....

free web site hit counters

Image Hosted by ImageShack.us
 
Image Hosted by ImageShack.us