08 December 2006

Konsantrasyon

İşini yaparken, neredeyse alnından ter akacak kadar işine konsantre olan insanlara hayranlık duyarım.” Eninde sonunda başaracak” hissi uyanır içimde. Bu insanlarla çalışmanın verdiği güven, başarı madalyasını baştan cebinize koyarak koşmaya benzer. Kazanacağınızı bildiğiniz bir yarışta başarı sevincini de yanınıza alırsınız.

Bir işi yaparken, insan, performansının önemli bir bölümünü “ acaba böyle değil de, şöyle mi yapsaydım “ kuşkusu götürür. Bir ayağınızı geride bırakan kaçınılmaz bir sorudur bu. Bunu yenmenin yolunu ise aynı anda iki şeyi birden düşünemeyip direk köprüyü geçenler dışında bulabilmiş birisini tanımıyorum.

İnsanların bir işte çok iyi ol , o iş senin mesleğin olsun, demesinin altında yatan budur. Bir işte o kadar çok mesai harca ki bütün yolları denemiş ve görmüş ol , doğru yolu bulduğunda bir ayağın diğer yolda olmasın ; o yola gerçekten inanmış ol , bütün enerjini kullanabil. İşine tam konsantre olan insanlar ,zannedildiği gibi başarı kitaplarından fırlamış , yanlış yapmayan ideal tipler değildir.

TwitterTakip

No comments:

free web site hit counters

Image Hosted by ImageShack.us
 
Image Hosted by ImageShack.us