22 January 2011

Ertuğrul Özkök'ün kendini pazarlama taktiği....

Ertuğrul Özkök bir dönem Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeniydi. Bu dönemde kutuplaştırıcı , kışkırtıcı birçok haberi büyüterek manşetine taşıdı, bariz şekilde taraf oldu… bu tavrıyla bugün birçok kişinin eleştirisine maruz kaldı. ancak , hiçbir zaman kendisini savunmadı, son derece duygusal, etkileyici yazılar yazdı. Karşı cephe saldırdıkça , o hayatı anlattı, aşktan bahsetti…

Ertuğrul özkök iyi bir pazarlamacıdır. “ben yapmadım” demek, inandırıcı olmaz , suçsuz dahi olsanız ithamın bir kısmı üzerinize yapışır ama yapamayacak bir ruh haline sahip olduğunuza inandırmak , işte bu inandırır. Ertuğrul özkök bugüne kadar bunu yaptı. Savunmak yerine insanların zihnine “ savunulmaya ihtiyacı olmayacak “ birisi olarak yerleşti. Genel yayın yönetmenliğinden ayrıldıktan sonra en büyük eleştiri dalgasına maruz kalacağını biliyordu, bu yüzden son karşı noktasını o da “ tuhaf “ adlı kitabıyla koydu. Bu makyavellist adamın çok iyi bir yeteneği daha var ; ince ruhlu olmayı becerebiliyor.

Savunmak öfkeye kapılan insanların yaptığı acemice bir hareket. Profesyoneller savunmaya bugüne kadar hiç ihtiyaç duymadı.

TwitterTakip

No comments:

free web site hit counters

Image Hosted by ImageShack.us
 
Image Hosted by ImageShack.us